Fokus

Infokus sjell veprimtarinë e shquar të Mirush Kabashit

Autori: Gazeta inFokus 18:03 | 05 December 2023

Aktori i dashur për publikun, Mirush Kabashi këtë të martë u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare, shkruan Gazeta Infokus.

Kabashi ka lindur më 17 prill 1948 në Shkodër dhe është rritur në Durrës, ndërsa origjina e tij është nga Gjakova.

Ai ishte aktor i rreth 100 roleve, në teatër dhe filma. Shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike e është cilësuar si një nga interpretuesit më të mëdhenj të poezisë në Shqipëri.

-Advertisement-

Po ashtu ai ishte një kontributës i madh në filmografinë shqiptare./Gazeta Infokus/

Për të ditur më shumë nga jeta e tij ndiqeni storien në vazhdim:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Të tjera