Fokus

LAJMI I FUNDIT: Plāgoset një polic në Klinë në shtëpinë e priftit

Autori: Gazeta inFokus 09:44 | 09 May 2024

Sot në orët e hershme të mëngjesit është plagosur një polic në Zllakuqan të Klinës.

Këtë për Gazetën Infokus e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë, Fadil Gashi i cili ka deklaruar se policia është njoftuar se hajnat kanë hyrë në shtëpinë e priftit në Zllakuqan.

Sipas Gashit policia me të arritur në vendin e ngjarjes janë konfrontuar me hajnat dhe njëri nga policët është plagosur me armë zjarri.

-Advertisement-

“Sot në orën e hershme të mëngjesit rreth orës 03 e 56 minuta stacioni i policisë në Klinë është informuar se në fshatin Zllakuqan në shtëpinë e priftit kanë hyrë disa persona. Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe më të arritur kanë hasur në rezistencë me ç’rast një zyrtar policor është lënduar nga arma e zjarrit. Zyrtari policor është dërguar menjëherë në spitalin rajonal në Pejë dhe sipas mjekut kujdestar është jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë Gashi për Infokus.

/Gazeta Infokus/

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera