Fokus

Kush po e mbanë gjallë emrin e Halit Gecit?

Autori: Sylejman Sylejmani 18:23 | 07 March 2019

Mësuesi Halit Geci u vra dy ditë para daljes së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në skenë.

Në një rrëfim ekskluziv për Gazetën inFokus, familjarët e mësuesit Halil kanë rrëfyer për ditën kur u vra ai, për vendimin e daljes në skenë të UÇK-ës gjatë varrimit të tij dhe për detaje të tjera interesante, shkruan gazeta inFokus.

Djali i Halit Gecit, Lulzimi thotë se me daljen e UÇK-ës në skenë, dhimbja për babain e vrarë u kthye në njëfarë forme në gëzim.

Për të kujtuar gjithmonë të atin e ndjerë, Lulzim Geci ia la emrin Halit, djalit të tij.

Halit Geci, djali i Lulëzimit shkon në klasën e nëntë në shkollën e cila mbanë emrin e gjyshit të tij. /Gazeta inFokus/

Të tjera