Fokus

“Baba i kriptovalutave”, kjo është pasuria gjysmë milionëshe e liderit të PDK-së, Memli Krasniqi

Autori: Gazeta inFokus 14:53 | 23 April 2024

I pari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi këtë vit ka arritur të sjellë mbi 69 mijë euro investimet e tij në kriptovaluta.

Sipas deklarimit të pasurisë në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit, Krasniqi ka investuar në hiq më pak se 22 kriptovaluta të llojeve të ndryshme por që shumën më të madhe e ka në valutën Bitcoin apo 65 mijë euro.

-Advertisement-

 

Pasuria totale e kryetarit të PDK-së së bashku me bashkëshorten e tij  kap shifrën 532 mijë euro, shkruan Gazeta Infokus.

Krasniqi ka pasuri të paluajtshme, shtëpi 202 metra katrorë dhe banesë 110 metra katrorë. Po ashtu ai posedon edhe biblotekë personale e vepra ari e të gjitha këto në vlerë 343 mijë euro.

Bibloteka e kryetarit opozitar kushton 14 mijë euro ndërsa blerja e veprave të artit ndër vite kap shifrën 8 mijë euro.

Derisa ai posedon edhe para të gatshme në banka në vlerë 36 mijë euro, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërsa të hyrat vjetore të Krasniqit sillen rreth 19 mijë e 295 euro kurse të bashkëshortes mbi 65 mijë euro.

Memli Krasniqi është në krye të PDK-së qysh nga viti 2021, derisa në zgjedhjet e shkurtit 2021 ka qenë edhe kandidat për kryeministër nga kjo parti./Gazeta Infokus/

 

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Të tjera