Fokus

Rrëqeth Mimoza Thaqi, ky është momenti që e bëri të qajë i cili ia ndryshoi jetën

Autori: Gazeta inFokus 21:52 | 22 June 2022

Folësja Motivuese, Mimoza Thaqi, në një intervistë ekskluzive për emisionin Gratë N’Fokus me Ermirë Berishën, ka rrëfyer një moment tejet emocional nga jeta e saj e i cili e bëri atë të ndryshojë në jetë.

Ajo ka treguar momentin kur një grua e një pasaniku, tek sa e kishte parë atë të dilte nga banjot me kovat me ujë, në mënyrë nënçmuese e kishte pyetur se a e ka radhën për të pastruar banjot.

“Vazhdimisht unë rrija duke punuar, duke pastruar dyqanin, edhe një moment shumë I vështirë ka qenë kur një grua e cila ishte me mbulesë edhe me bundë, burri I të cilës kishte në Dubrovnik disa ëmbëltore dhe kishte para, unë kur dola prej banjos me kovat ajo tha ti e paske radhën sot ti pastrosh banjot, atëherë unë shumë u preka. Hyra në banjo dhe kam qarë shumë, ndoshta ka qenë ai një moment ku ka ndryshu me të vërtetë diçka në energjinë time, por unë nuk e kam ditë se nuk kam pasur qasje në këto librat të cilat tash jam duke i sugjeruar shumë që të rinjtë t’i lexojnë, të Napoleon Hill-it dhe pastaj prej aty mandej lindën idetë që të hapim biznesin tonë edhe kështu mandej me radhë”, ka thënë Mimoza Thaqi në emisionin Gratë N’Fokus me Ermirë Berisha, i cili është prodhim i Gazetës Infokus./Gazeta Infokus/

Emisioni i plotë:

Të tjera