Fokus

Dokumenti ku Abazoviq nënshkroi ndalimin për heqjen e Pavarësisë për Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 13:34 | 09 September 2020

Partitë opozitare në Mal të Zi kanë nënshkruar marrëveshjen për të Qeverisur shtetin.

Aty janë 8 pika që janë nënshkruar nga Zdravko Krivokapiq, Aleksa Beqiq dhe shqiptari Dritan Abazoviq, shkruan Gazeta Infokus.

Gazeta Infokus ka siguruar edhe dokumentin e kësaj marrëveshje, ku në pikën 4 shihet se është ndaluar që të heqet njohja e Pavarësisë së Kosovës.

“Qeveria e re Demokratike e Malit të Zi nuk do të nis procedurat për heqjen e pavarësisë së Kosovës”, thuhet në marrëveshje.

Abazoviq ishte akuzuar disa herë se po bashkëpunon me proserb dhe se do të hiqet njohja ndaj shtetit të Kosovës./Gazeta Infokus/

 

Të tjera