Fokus

“Të gjithë ata që vdesin nga COVID-19 në këtë kohë, janë viktima të partive politike”

Autori: Gazeta inFokus 15:48 | 11 February 2021

Tubimet e partive politike janë shndërruar në vatër të infeksionit sipas nënkryetarit të Federatës të Sindikatave të Shëndetësisë të Kosovës, Blerim Delijaj.

E madje ai çdo viktimë të COVID-19 pas 4 shkurtit, e konsideron viktimë të partive politike, shkruan Gazeta inFokus.

Delijaj në Fokusin Zgjedhor ka thënë se në asnjë sekondë partitë nuk po e marrin parasysh shëndetin e popullatës.

“Këto tubime shumë evidente që janë shndërruar në vatër të infeksionit po njëherit ndoshta nuk është e tepërt nëse e theksoj se nga data 4 shkurt e tutje janë viktima të cilat do të jenë në pa modesti i kisha quajt viktima të partive politike të cilët nuk e kanë pas në konsideratë në asnjë moment dhe në asnjë sekondë shëndetin e popullatës”, ka deklaruar ai./Gazeta inFokus/

Të tjera