Fokus

Ramush Haradinaj tregon se a po i mjafton rroga për të blerë kravata (VIDEO)

Autori: Doresa Geci 20:32 | 14 September 2019

Rritjen e pagesë së tij, kryeministri në detyre, Ramush Haradinaj e kishte arsyetuar se rroga të cilën e kishte nuk i dilte as për këmisha e kravata.

E Haradinaj në emisionin N’Konak që është prodhim i Gazetës inFokus ka tregua se a ka kravata tash pas rritjes së pagës.

“Realisht kam kravata dhe kam pas, por ndonjëherë ato përgjigje që kam dhanë kanë pas një dozë të cinizmi të caktuar”, ka thënë Haradinaj. 

Ramush Haradinaj, në fillim të mandatit ia kishte  dyfishuar pagën vetes. Nga 1 mijë e 443 euro sa e kishte, rroga e kryeministrit u bë 2 mijë e 950 euro. 

Hardinaj kishte  marrë vendim për rritje të pagave edhe të zëvendëskryeministrave, ministrave dhe të gjithë kabinetit të tij. /Gazeta inFokus/

Të tjera