Fokus

Kjo është kandidatja për deputete që uron vetën për kandidimin

Autori: Halil Berisha 09:33 | 09 September 2019

Me t’u paralajmëruar zgjedhjet e parakohshme, ka filluar edhe mobilizimi i partive politike e anëtarëve të tyre.

Kjo sidomos tani kur janë dorëzuar e publikuar listat e kandidatëve për deputet, shkruan gazeta inFokus.

E viteve të fundit, pjesë shumë e rëndësishme e fushatave zgjedhore janë bërë rrjetet sociale.

Por, jo të gjithë, janë shumë të aftë të punojnë me to, ku në shumë raste dalin edhe qesharak para qytatërve.

Njëjtë ka ndodhur edhe me Valdete Idrizin, kandidate për deputete nga radhët e PDK-së, e cila në një postin në profiling e saj në Facebook, ka shkruar se është shumë e lumtur që është në listën e kësaj partie, shkruan gazeta inFokus.

“Jam shumë e lumtur që jam në listën për deputetë nga Partia Demokratike e Kosovës. Ky besim është motiv që të punoj edhe më shumë për të mirën e përgjithshme, për të gjithë, pa dallim. Falemnderim të pafund për gjithë besimin dhe mbështetjen. Na priftë e mbara, bashkë!

Ndërtojmë të ardhmen. Për ty, për shtetin!”

E në të njëjtin postim, Valdete Idrizi, i komenton vetës, në vetën e tretë, duke iu referuar si Vale, shkruan gazeta inFokus.

“Shumë suksese Vale të priftë e mbara e bashkë me ty edhe të gjithë ne”, i ka komentuar Valdete Idrizi vetës.

Megjithatë, këtë koment, të cilin e ka kapur gazeta inFokus, pas jo shumë kohe, Idrizi e ka fshirë nga postimi i saj./Gazeta inFokus/

Të tjera