Fokus

Fitim Uka i VV-së: Menaxhimi i koronavirusit nga Qeveria Hoti, sikur të kishin zbuluar vaksinën

Autori: Halil Berisha 22:48 | 19 June 2020

Deputeti i Vetëvendosjes, Fitim Uka që ishte i ftuar në emisionin Kontra me Halil Berishën, ka akuzuar Qeverinë Hoti dhe ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj për menaxhim jo të duhur të pandemisë së koronavirusit.

Madje, Uka ka thënë që lirimi i menjëhershëm i masave nga Zemaj dhe tentimi i luftimit veç me manual, po bëhet sikur këta të kishin zbuluar vaksinën kundër koronavirusit, shkruan gazeta Infokus.

Emisioni i plotë:

Të ftuar:
Haxhi Avdyli, deputet i LDK-së
Fitim Uka, deputet i Vetëvendosjes

Posted by Kontra on Friday, 19 June 2020

 

Të tjera