Lajme

Baballarët dhe djemtë rrahen në Pejë, dy të arrestuar

Autori: Gazeta inFokus 09:42 | 18 September 2022

Në Pejë, dje janë arrestuar babë e birë, pasi që janë rrahur me dy persona tjerë, edhe ata në mes vete janë babë e birë.

Gjatë rrahjes është përdorur një mjet i mprehtë. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor në Spitalin e Pejës.

Me vendim të prokurorit njëri i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt.
“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar (babë e birë), pasi që janë rrahur me dy viktimat meshkuj kosovar (babë e birë). Gjatë rrahjes është përdorur një mjet i mprehtë. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor në Spitalin e Pejës. Me vendim të prokurorit njëri i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Të tjera