Lajme

​Ngjarjet e datës 19 maj

Autori: Gazeta inFokus 23:13 | 18 May 2024

Presidentja Vjosa Osmani pret në takim nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. (Kabineti i Presidentes, ora 09:00 – mediat pamje në fillim të takimit. Pas takimit do të ketë deklarime)

Mbahet turneu XXV përkujtimor individual për seniorë në pingpong “Ahmet Hoxha 2024”. (Pallati i Sporteve “Bill Klinton”, Ferizaj, ora 10:00)

Kryeministri Albin Kurti pret në takim nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Elizabeth M. Allen. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:15, mediat mund të marrin pamje nga oborri i Qeverisë)

-Advertisement-

Mbahet finalja e turneut tradicional ndërkombëtar “Lah Nimani”, organizuar nga Federata e Boksit e Kosovës (FboxK). (Pallati i Rinisë dhe Sporteve Prishtinë, ora 12:00)

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera