Lajme

Hapet rruga Gjakovë-Dollc në fshatin Volljakë

Autori: Gazeta inFokus 20:35 | 18 May 2024

Është hapur për qarkullim rruga Gjakovë-Dollc, në fshatin Volljakë.

Inxhinierët kanë këshilluar që kalimi të bëhet me kujdes

Policia e Kosovës është deklaruar lidhur me shembjen e dheut në rrugën Klinë-Gjakovë.

-Advertisement-

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova, ka thënë për media se për shembjen e dheut janë njoftuar pas mesnatës dhe se rruga vazhdon të jetë e bllokuar.

“Policia e Kosovës është informuar për shembjen e dheut në orën 01:00 pas mesnatës. Policia ka dalë në vendngjarje, pra ku është shembur dheu në Volljakë, ku edhe janë duke u kryer punime. Rruga vazhdon të jetë e pakalueshme edhe në momentin që po flasim. Në vendngjarje është edhe kompania që është duke i kryer punimet dhe po mundohemi që të largojmë dheun”, ka thënë Rugova.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera