Lajme

Kosovarët i qëndrojnë besnikë Shëngjinit edhe pas liberalizimit të vizave

Autori: Gazeta inFokus 18:57 | 18 May 2024

Shqiptarët e Kosovës mbeten besnikët e bregdetit të Shëngjinit.

Edhe këtë fundjavë, ata nuk munguan për të kaluar disa ditë pushimi në këtë bregdet, shkruan topchannel, transmeton Klankosova.tv.

E si në shenjë falënderimi këtë vit Lezha do ta çelë sezonin e saj turistik më 22 maj në Prishtinë, ku do të promovohen vendet turistike e vendet akomoduese.

-Advertisement-

Gastronomia, pastërtia por edhe siguria mbeten disa nga arsyet qe ende e vizitojnë Shëngjinin, por siç thonë edhe vetë ata, gjuha që na bashkon është një arsye që edhe vijojnë të kalojnë disa ditë pushimi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera