Lajme

Miratimi i propozimit francez, Ursula von der LeyEn: Mundësi historike

Autori: Gazeta inFokus 14:06 | 16 July 2022

Presidentja e Komisionit Evropian ka reaguar pas miratimit të propozimit francez në Maqedoninë e Veriut që i hap rrugë integrimit të vendit në BE, por edhe Shqipërisë.

‘Urime Maqedonisë së Veriut për votimin që tani hap rrugën për hapjen e shpejtë të negociatave të anëtarësimit. Ishte një mundësi historike. Dhe ju e kapët atë. Një hap i madh në rrugën tuaj drejt një të ardhmeje evropiane. E ardhmja juaj.’– shkruan, Von der Leyen.

Të tjera