Lajme

Shtrëngata të mëdha me breshër masiv kaplojnë Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë

Autori: Gazeta inFokus 19:02 | 22 June 2024

Në raportin më të ri parashikues të Institutit Eksperimental për studimin e stuhive në tokën evropiane gjatë fundjavës stuhitë apo shtrëngatat më të fuqishme në Evropë parashihen pikërisht në Ballkan, gjegjësisht në territorin e Serbisë, Hungarisë, Rumanisë, lindja e Sllovakisë dhe juglindja e Polonisë.

Stuhi të forta me breshër të madh ka kapluar Bosnjë-Hercegovinën dhe Serbinë.

Meteo Ballkan ka publikuar disa foto nga breshëri masiv që po ndodh tani.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera