Lajme

Deputetja e AAK-së: Qeveria nuk po bën asgjë për sigurimet shëndësore të Policisë së Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 20:37 | 22 June 2024

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se sigurimi për Policinë e Kosovës është determinuese, por se sipas saj Qeveria Kurti një gjë të tillë nuk e ka bërë akoma.

‘’Jo në fakt nuk ka. Sigurimin shëndetësor të Policisë ishte dashur të siguroj Ministria e Shëndetësisë. Është determinuese që Policia të ketë sigurim shëndetësore, por kjo Qeveri çdo vit ka thënë se do e sjellin në Kuvend këtë ligj, por nuk e kanë sjellë’’ thotë ajo.

Kadrijaj, megjithatë thotë se mund të ketë diçka ‘’kozmetike’’ rreth kësaj çështje.

-Advertisement-

‘’Mundën me bërë diçka kozmetike, sepse kjo Qeveri e ka përformancën zero’’ deklaron ajo.

Deputetja e AAK-së, thekson se këtë vit Qeveria Kurti mund bëjë ngritjen e pagave, për shkaqe elektroale.

‘’Meqë jemi në vitin e fundit, për shkaqe elektorale, mund të i ngritin pagat, por shpresojmë të ketë edhe sigurime shëndetësore’’ deklaron ajo për FrontOnline.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera