Lajme

Veç tërmeteve, një shpërthim trondit Tiranën

Autori: Gazeta inFokus 10:11 | 01 December 2019

Lëkundjet e vazhdueshme nuk po lejnë të qetë për një javë radhazi Shqipërinë.

Kështu, shumë qytetarë, vazhdojnë të mos flenë nëpër shtëpitë e tyre, shkruan gazeta inFokus.

Por, veç tërmeteve, orët e para të së dielës, qytetarët e Tiranës, përkatësisht banorët e lagjes Bulevardi Zogu i Parë, janë tronditur edhe nga një shpërthim tritoli.

Policia bën me dije se lënda plasëse ka shpërthyer në një lokal, por që fatmirësisht nuk ka pasur pasoja në njerëz, për faktin se lokali në atë orë ishte i mbyllur, shkruan gazeta inFokus.

“Më datë 01.12.2019, rreth orës 03:40,  në Bulevardin Zog i Parë, në afërsi të lokalit me pronësi të shtetasit P.F, ka shpërthyer  një sasi  e vogël lënde e dyshuar plasëse, ku në momentin e shpërthimit nuk ka pasur pasoja në njerëz por veç  dëme materiale. Grupi hetimor  po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”./Gazeta inFokus/

 

Të tjera