Lajme

UFC EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION!

Autori: Gazeta inFokus 12:01 | 12 January 2024

Artmotion platforma më e pasur sportive në Kosovë ka siguruar edhe një ekskluzivitet, UFC garën më prestigjoze  dhe më të shikuar të sporteve luftarake në Botë

The Ultimate Fighting Championship apo UFC  është gara më elitare e MMA (Mixed martial Arts) Sporteve të Përziera Luftarake që përmban 11 kategori në total, 8 në konkurrencën e meshkujve dhe 3 në atë të femrave dhe të cilat organizohen nën Rregullat e Unifikuara të Sporteve Luftarake të Përziera (Mixed Martial Arts)

Spektaklet e UFC në Artmotion fillojnë këtë vikend , të dielën herët në mëngjes nga ora 01:00 me betejën midis Magomed Ankalaev dhe Johny Walkerit .

-Advertisement-

Viti 2024 filloi me ajkën e sporteve luftarake UFC dhe ky është vetëm fillimi sepse programe të reja ekskluzive në Artmotion po vijnë!

Përveç në platformën Artmotion, kanalet Sport 1-6 ku transmetohet UFC shfaqen edhe në Ipko, Kujtesa dhe Telkos

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera