Fokus

Shqiponja me dy krerë e punuar në mënyrë tejet unike nga Arbnora Fejza-Idrizi, këtë nëntor pritet të hyjë në Librin Guinness

Autori: Gazeta inFokus 20:28 | 25 November 2023

Simboli më i rëndësishëm i shqiptarëve ketë nëntor po vije në një formë tejet të veçantë, shkruan Gazeta Infokus.

Në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, flamuri kuq e zi i përmasave gjigande do të shtrihet mu në zemër të Kosovës e ku do të hy në histori si më i madhi në botë i punuar në një mënyrë krejtësisht unike dhe nga duart e një gruaje.

Kjo kryevepër që po synon të hyjë në historinë e botës, do të shpaloset në tokën ku njihet si simboli i rezistencës e ku u vunë gur themelet e shtetit të Kosovës.

-Advertisement-

Në Skenderaj, Arbnora Fejza Idrizi, po synon që përmes artit origami të hyjë edhe një herë në librin e rekordeve Guinness.

Për më shumë ndiqeni storien e plotë të realizuar nga gazetarja Elvira Haxhiu:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Black Friday ne Artmotion

Të tjera