Kuzhina

Sallatë me patate

Autori: Gazeta inFokus 18:37 | 23 October 2018

Përbërësit
5 patate
1 spec i kuq
6-7 copa qepë
5-6 gjethe roka
pak koper
1 limon
kripë
vaj vegjetal
erëza

Hapat
1
Patatet i vendosim në një tenxhere me pak ujë dhe i ziejmë rreth 10 minuta.

2
Qepën, rekën, koperin, specin e premë në copa të vogla dhe e vëmë në tigan me pak vaj vegjetal për fërgim.

3
Pas fërgimit i vendosim në pjatën kryesore, patatet i qërojmë dhe i premë në copa të vogla.

4
Ia shtojmë erëzat, limonin vajin vegjetal dhe e përziejmë e gjithë sallatën.

5
Ju bëftë mirë!

Të tjera