Rozë

Kjo zonjë është nëna e Xherdan Shaqirit

Autori: Gazeta inFokus 18:40 | 22 June 2021

Xherdan Shaqiri është padiskutim një nga yjet e futbollit dhe një talent që po na bën krenarë vazhdimisht.

Shaqiri aktualisht luan për kombëtaren e Zvicrës, ku ka shënuar suksese të mëdha në karrierë.

Pas luftës në Kosovë ai dhe familja e tij u shpërngulën në Zvicër, ku filluan gjithçka nga e pare edhe pse me shumë vshitrësi ekonomike.

Një ndër personat më të dashur për të sigurisht se është nëna e tij, për të cilën futbollisti është shprehur disa herë se ka bërë shumë sakrifica për familjarët e saj.

Këtu ju sjellim disa imazhe familjare, ku Xherdani shihet i lumtur krah më të dashurës së tij. /Kosovarja/

Të tjera