Rozë

Ish-partneri i Princeshës gjendet i pajetë në dhomën e hotelit, 41-vjeçari dyshohet se vdiq nga…

Autori: Gazeta inFokus 14:09 | 25 April 2024

Ish i dashuri i Princeshës Beatrice, pjesëtare e familjes mbretërore Britanike, është gjetur i vdekur në një hotel në Miami.

Sipas raportimeve nga mediat e huaja, mësohet se Paolo Liuzzo, dyshohet se ka ndërruar jetë për shkak të overdozës më 7 shkurt të këtij viti konfirmoi Departamenti i Policisë së Miami. Hetimi i policisë është ende i hapur dhe në vazhdim e sipër.

41-vjeçarit, djali i një manjati italian pati një marrëdhënia romantike e me Princeshën Beatrice në vitin 2005 kur mbretëresha ishte 17 vjeç dhe ai ishte 24 vjeç.

-Advertisement-

Megjithatë, çifti thuhet se u ndanë një vit më vonë, pasi u zbulua se ai ishte detyruar të kthehej në SHBA për shkeljen e kushteve të provës për një dënim në vitin 2002, për vrasje nga pakujdesia kundër një studenti në Massachusetts.

Certifikata e tij e vdekjes thotë se ai kishte punuar si konsulent në industrinë e artit, sipas The Sun, e cila raportoi se trupi i tij u dërgua në vendlindjen e tij Long Island për një funeral më 16 shkurt.

Po ashtu, raportohet se jetonte në një apartament jo shumë larg hotelit në qendër të Majamit, ku besohet se ka vdekur.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera