Ekonomi

Ekzekutohen shtesat prej 100 euro për pensionistët

Autori: Gazeta inFokus 17:23 | 26 December 2023

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka bërë të ditur se janë ekzekutuar shtesat prej 100 euro për të gjitha kategoritë e pensionistëve.

Murati përmes një postimi në Facebook ka thënë se nga kjo kanë përfituar afër 288 mijë pensionistë të Republikës së Kosovës.

Njoftimi i plotë:

-Advertisement-

Pas të gjitha përgatitjeve teknike nga stafi i MFPT, sot kemi arritur të ekzekutojmë shtesat e njëhershme për të gjithë pensionmarrësit si në vijim:

– Pensionistët e moshës

– Kategoritë e luftës

– Pensionet për aftësi të kufizuara

– Pensionet familjare dhe të invaliditetit në punë, dhe

– Pensionet e parakohshme, për ata që marrin më pak se 500 euro.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera