Shëndetësi

Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Autori: Gazeta inFokus 10:40 | 22 February 2021

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi.Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur për një pjesë të madhe të ditës, prandaj mësoni një herë e mirë se çfarë duhet të hani për mëngjes që do t`ju ndihmojë edhe të humbni peshë.

Tërshërë me çokollatë dhe arra kokosiKush tha që nuk mund të hani ëmbëlsirë për mëngjes? Për më tepër ky ushqim do t`ju bëjë të harroni që jeni me dietë.

Sallatë mëngjesiPërveçse është shumë e ushqyeshme, sallata është edhe shumë e shijshme për t’u konsumuar për mëngjes.

Smoothie me spinaq dhe boronicaMëngjesi perfekt për ata që janë gjithmonë me nxitim.

Tost me gjalpë kikiriku dhe bananeE thjeshtë për mëngjeset e shpejta dhe shumë e shijshme.

Drithëra dhe vezë të skuquraDrithërat janë mëngjesi perfekt. Pse mos t’i shtoni edhe një vezë për disa proteina ekstra?

Të tjera