Sport

Shkëlqim Demhasaj prezantohet te Grasshopper

Autori: Gazeta inFokus 12:33 | 02 July 2020

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Shkëlqim Demhasaj është bërë me skuadër të re.

24 vjeçari tashmë ka nënshkruar me skuadren tjetër zvicërane, Grasshopper.

Ai është prezantuar sot, duke nënshkruar kontratë që e mban në këtë skuadër deri në vitin 2023.

Grasshopper, aktualisht gjendet në pozitën e dytë në Ligën e Dytë të Zvicrës, dhe me gjasa që të siguron një vend për në Superligë, nëse fiton ndeshjen e barazhit.

Deri më tani, qendërsulmuesi është aktivizuar te skuadra e Luzernit, por që i mungonin minutat në fushë.

Të tjera