Sport

LAJMI I FUNDIT: Mirlind Daku suspendohet me dy ndeshje nga UEFA

Autori: Gazeta inFokus 15:32 | 23 June 2024

UEFA ka dënuar lojtarin shqiptar, Mirlind Daku.

Daku pas ndeshjes së Shqipërisë ndaj Kroacisë u rrëmbye nga emocionet siç tha dhe vet ai ku mori pjesë në thirrjet fyese ndaj maqedonëve dhe serbëve, shkruan GazetaBlic Sport.

Për këtë gjest, lojtari kërkoi falje, megjithatë UEFA ka vendosur që ta suspendoj për dy ndeshje.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vlerësohet për herë të tretë "Banka e Vitit 2023 në Kosovë" nga The Banker

Të tjera