Sport

Dita e nëntë e Euro, këto janë tre ndeshjet e sotme

Autori: Gazeta inFokus 10:16 | 22 June 2024

Sot përfundon xhiro e dytë e fazës së grupeve të Kampionatit Evropian.

Në program janë tre ndeshje interesante, shkruan IndeksOnline.

Nga ora 15:00, Gjeorgjia do të përballet me Çekinë në qytetin e Hamburgut, ku të dyja kombëtaret do të kërkojnë pikët e para.

-Advertisement-

Ndeshje e zjarrtë pritet të zhvillohet në Dortmund, aty ku Turqia do të luaj kundër Portugalisë nga ora 18:00.

Skuadra e cila arrin fitore në këtë ndeshje do të siguronte fazën e 1/16 në Euro 2024.

Ndeshja e fundit e ditës dhe kësaj xhiro zhvillohet mes Belgjikës dhe Rumanisë nga ora 21:00, në qytetin e Kolnit.

Belgët janë befasuar ndeshjen e parë duke u mposhtur nga Sllovakia, derisa Rumania ka tre pikë, pas fitores ndaj Ukrainës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera