Sport

Austria rrëmben tri pikët, Polonia ‘siguron’ biletën për në shtëpi

Autori: Gazeta inFokus 20:07 | 21 June 2024

Austria ka arritur të marrë tri pikët e para në këtë edicion të “EURO 2024”.

Kombëtarja austriake triumfoi ndaj Polonisë me shifrat 3-1.

Së pari, serinë e golave e hapi qendërmbrojtësi Taurner në minutën e nëntë të ndeshjes, pas një goditje me kokë.

-Advertisement-

Në minutën e 30-të, Polonia gjeti golin e barazimit, i shënuar nga Piatek.

Me këtë rezultat mbyllej pjesa e parë, me të dytën që i përkiste vetëm Austrisë.

Të besuarit e Ralf Rangnick shënuan edhe dy gola të tjerë përmes Baumgartner dhe Arnautovic për epilogun e takimit.

Austria tashmë ka tri pikë pas dy ndeshjeve, teksa Polonia me 0 pikë tashmë është përshëndetur me “EURO 2024.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera