Përfundon pjesa e parë në Lubjanë, ky është rezultati i takimit, Slloveni – Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 21:32 | 15 November 2020

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Sllovenisë dhe Kosovës, që po zhvillohet në kuadër të xhiros së pestë të edicionit te dytë të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë, kombëtarët kanë shkuar në pushim me rezultat të barabartë 0-0.

Sllovenët patën disa mundësi të mira, por mbrojtja dhe Aro Muric ishin në vendin e duhur, ndërsa të Kosova lojtari më i rrezikshëm ishte Edon Zhegrova, i cili në dy raste dribloi për mrekulli mbrojtësit kundërshtar, por pa pasur ndonjë rrezik po portën sllovene./Gazeta inFokus/

BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta