Sport

Rikthehet Superliga, në ‘Zahir Pajaziti’ luhet për titullin e kampionit

Autori: Gazeta inFokus 10:29 | 17 May 2024

Superliga e Kosovës në futboll, rikthehet të shtunën pasdite me ndeshjet e javës së 35-të, të parafundit të këtij sezoni joshëse.

Padyshim se kryesfida do të luhet në ‘Zahir Pajaziti’, aty ku ndeshen Llapi e Ballkani dy skuadra këto rivale në luftë për titullin e kampionit.

Në këtë ndeshje edhe mund të vendoset kampioni i ri pasi në rast fitoreje ose barazimi, Ballkani do të jetë kampion i këtij edicioni, derisa Llapi lufton veç për fitore në mënyrë që kampionati të vendoset në xhiron e fundit.

-Advertisement-

Aktualisht skuadra e Ilir Dajës kryeson tabelën me 72 pikë, katër më shumë së skuadra e Tahir Batatinës.

Drejtësinë në këtë ndeshje të jetë të rëndësishme do ta ndaj gjyqtari më i mirë në vend, Genc Nuza.

Ndërkohë, duele interesante pritet të luhen edhe në përballjet Gjilani-Drita dhe Feronikeli 74’-Dukagjini. Gjilani dhe Nikli janë në garë për t’i ikur barazhit.

Superliga /Java e 35-të

Të shtunën takohen:

Prishtina-Fushë Kosova

Malisheva-Liria

Feronikeli 74’-Dukagjini

Llapi-Ballkani

Gjilani-Drita

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Presidenti i UNI z. Alejtin Berisha, folës mbi temën “Women’s Role in Artificial Intelligence Development” në DOKUTECH, edicioni i 11-të

Të tjera