Sport

Gjashtë shqiptarë në listën preliminare të Zvicrës

Autori: Gazeta inFokus 12:26 | 17 May 2024

Trajneri i Zvicrës, Murat Yakin, zyrtarisht të premten ka zbardhur preliminare listën e lojtarëve të ftuar për Evropianin ‘Gjermania 2024’.

Ky event i madh në futbollin evropiane, do të nis me 14 qershor dhe mbahet në Gjermani.

Fillimisht në listë janë 38 futbollistë, derisa lista finale për EURO 2026 do të jetë 26 lojtarë.

-Advertisement-

Në listën preliminare të helvetikëve bëjnë pjesë plotë gjashtë futbollistë me prejardhje shqiptare, ku listës i prijnë dy yjet e përhershëm Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri derisa pjesë e kësaj listës prej 38 futbollistëve janë edhe mbrojtësi Albian Hajdari, mesfushorët Uran Bislimi e Ardon Jashari dhe sulmuesi Andi Zeqiri.

Sipas faqes zyrtare e Zvicrës, lista përfundimtare prej 26 futbollistëve do të publikohet me 7 qershor.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
UNI – Universum International College sërish pjesë e Panairit të Edukimit, vazhdon të ofroj studime me standarde amerikane

Të tjera