Fun & Video

Njihuni me balenat më interesante në planet (Video)

Autori: Gazeta inFokus 19:14 | 12 May 2017

Ato janë cilësuar si një nga krijesat më të magjishme të planetit. Po flasim për balenat të cilat bartin një si lloj shigjete të gjata përpara, transmeton Indeksonline.

Të njohura si “njëbrirëshit e detit”, këto balena e përdorin `shigjetën` e tyre për ta kapur gjahun më lehtë dhe për ta ngrënë atë.

Pamjet janë kapur në Tremblay Sound në Kanadë.

 

Etiketa:
Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera