Ekonomi

Mbi 40 mijë euro mëditje – Kush është zëvendës shefja e presidentes që ka marrë më shumë mëditje se Vjosa Osmani

Autori: Gazeta inFokus 10:10 | 20 November 2023

Gazeta Infokus ka publikuar shpenzimet e kabinetit të presidentes Vjosa Osmanit duke bërë një karahasim me vitin 2021 fillimin e mandatit kur edhe pati mburrje të shumta për ulje shpenzimesh e që në bazë të të dhënave nga kërkesa për qasje ne dokumente shihet se vit pas viti ka pasë rritje në luksin e presidentes dhe kabinetit të saj.

Në një seri videosh Infokusi ka publikuar shpenzimet e kësaj here me theks të vecantë për mëditjet ku kabineti i Osmanit vetëm mëditje ka marrë mbi 40 mijë euro nga buxheti i shtetit.

LEXO EDHE: Dyfishohet luksi i Vjosa Osmanit, 315.000.00 euro për dreka, darka, akomodime e mëditje

-Advertisement-
E me mëditje Zëvendës Shefja e stafit, ani pse ka më pak udhëtime ia ka kaluar edhe vetë Vjosa Osmanit në vitin 2023 duke u renditur e para në listë.

Ndiqni videon më poshtë për më shumë detaje:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Stone Castle Vineyards & Winery Fituese e çmimeve të shumta në USA Spirits & Wine Ratings 2023

Të tjera