Rozë

Ky është shoku i Vis Martinaj që u vra në Kamëz me armë me silenciator

Autori: Gazeta inFokus 23:42 | 23 December 2021

Personi që shihni në foto është Can Kariçi, 35-vjeçari i cili u ekzekutua me armë brenda makinës me të cilën lëvizte në Kodër Kamëz.

Mësohet se vrasja e 35-vjeçarit ka dyshime të ketë lidhje me atentatin ndaj dy të rinjve në Astir më 13 nëntor.

Sipas grupit të hetuesve, kjo lidhje bëhet për shkak të njohjes që i riu kishte pasur me dy viktimat, Eriges Mihasin dhe Armand Dumani, të cilët u vranë me breshëri armësh nga një automjet në lëvizje në zonën e Astirit.

Të tjera