Lajme

Kështu e befasuan për 7 mars nxënësit e klasës që kishin kujdestare arsimtaren e vrarë (PAMJE)

Autori: Gazeta inFokus 13:16 | 25 November 2022

Sadije Miftari – Godeni mësuesja që dyshohet se u vra mizorisht me sëpatë nga bashkëshorti i saj ka qenë arsimtare e gjeografisë në shkollën “Dardania”.

Në vitin 2020 në profilin e saj ajo kishte publikuar disa pamje se si nxënësit e klasës ku ajo ishte kujdestare e kishin befasuar me një ëmbëlsire para fillimit të mesmit.

“E dashur Kujdestare, urime 7 marsi”, shkruante në ëmbëlsirën që nxënësit kishin përgatitur si befasi për të dhe i kishin lënë në tavolinën ku ajo më pas do të vazhdonte mësimin.

Në pamje shihet se mësuesja është tejet e lumtur me këtë befasi dhe nxënësit të kënaqur që për festën e saj kanë sjellë buzëqeshje në fytyrën e kujdestares së tyre.

Në vazhdim mund të gjeni pamjet./Gazeta Infokus/

 

Të tjera