Rozë

A e dini sa pare i fiton Kim Kardashian për çdo postim n’Instagram?! (|FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 22:29 | 11 May 2017

Në kohën që po jetojmë çdo sekondë e kalueme në rrjetet sociale asht burim t’ardhunash për dikënd.

Lundroni nëpër faqe interneti, pëlqeni video, kangë e postime dhe as nuk e mendoni se këto të fundit po pasunojnë dikënd që as nuk e njihni.

Ky asht fenomeni i viteve të fundit, ku njerëzit po paguhen në bazë të pëlqimeve dhe shikimeve në hapsinat virtuale.

Për Marie Claire Magazine, CEO i Talent Resources Michael Heller, pohoi se postet e sponsorizueme përbajnë rreth 25% të pasunisë së VIP’ave.

Vetëm me nji postim, çfarëdoqoftë ai, Kim Kardashian fiton rreth 500 mijë dollarë vetëm falë 92 milionë ndjekësve n’Instagram.

Nderkohe motrat e saj si Khloé apo Kourtney me respektivisht 64.3 millionë dhe 54.5 million followers, arrijnë me fitue rreth $250,000 për postim.

kim kardashian 3


 

 

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera