Rozë

Beni, “MasterChef Juior” Vdes në moshën 14 vjeçare

Autori: Gazeta inFokus 23:57 | 17 November 2020

Ben Watkins, i famshëm për garën në “MasterChef Junior”, ka vdekur pas një beteje me kancerin.

Ben, i cili po kalonte trajtimin për një formë jashtëzakonisht të rrallë të kancerit në Spitalin e Fëmijëve Lurie të Çikagos, vdiq të hënën … sipas familjes së tij.

Ai u diagnostikua me një tumor në indet e buta kur ishte vetëm 13 vjeç, dhe familja thotë se mjekët u thanë atyre se Ben ishte 1 nga vetëm 6 persona në të gjithë botën, të diagnostikuar me sëmundjen e rrallë të quajtur Angiomatoid Fibrous Histiocytoma.

Të tjera