Fun & Video

Vogëlushi bie në pusetë, shihni reagimin e nënës (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 11:36 | 25 May 2022

Një nënë e tmerruar ka shpëtuar heroikisht djalin e saj 18 muajsh, i cili ra brendas një pusete 5 metrash të thellë.

Amy Blyth, 23, ishte duke shëtitur me djalin e saj, Theo Prior, kur ai u zhduk përmes pusetës që u zu përsëri nga kapaku.

Pamjet, të kapura nga kamerat në një shtëpi fqinje, treguan momentin kur gruaja u hodh me shpejtësi u hodh në kanal për të shpëtuar fëmijën. Për fat, ajo ishte në gjendje ta kapte dhe ta nxirrte jashtë por rrobat e tij mbetën të mbuluara me ujërat e zeza.

Duke përshkruar momentin e ‘filmit horror’, Blyth tha: “Mendimi im i parë ishte “O Zot, ai ka vdekur”.

Incidenti ndodhi në një trotuar publik dhe Southern Water që atëherë i ka kërkuar falje familjes dhe tha se ata ‘po e marrin çështjen shumë seriozisht’.

Të tjera