Kupa e Botës 2022

Videoloja “FIFA” parashikoi me saktësi fituesin në Kupën e Botës për herë të katërt radhazi

Autori: Gazeta inFokus 22:29 | 19 December 2022

Videoloja e famshme e futbollit, “FIFA”, e krijuar nga “EA Sports”, qëlloi përsëri në shenjë.

Për të katërten herën radhazi ka gjetur në mënyrë të saktë se kush do të jetë fitues i Kupës së Botë, duke simuluar ndeshje në versionin e saj më të fundit, shkruan Gazeta Express.

“FIFA” e kishte parashikuar Argjentinës si kampione të botës dhe ashtu doli. Kombëtarja argjentinase të dielën fitoi në finalen kundër Francës.

-Advertisement-

Sigurisht se simulimi i të gjitha ndeshjeve në versionin “FIFA 23” nuk doli i saktë.

Në finale ishte parashikuar që Argjentina të përballej me Brazilin.

Sidoqoftë, Kupa e Botës në Katar ishte turneu i katërt radhazi që kampioni parashikohet saktë nga videoloja në fjalë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera