Kupa e Botës 2022

Pjesa e parë: Argjentina në epërsi të dyfishtë ndaj Francës

Autori: Gazeta inFokus 16:58 | 18 December 2022

Ka përfunduar pjesa e parë mes Argjentinës dhe Francës, finales së Botërorit.

Rezultati pas 45 minutave të parë është 2:0 në të mirë të argjentinasve.

Fillimisht, Messi shënoi në minutën e 23-të të ndeshjes nga penalltia.

-Advertisement-

Në minutën e 36-të Di Maria dyfishoi epërsinë pas asistimit të Mac Allister.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera