Kupa e Botës 2022

Përfundon koha e rregullt, pritet spektakël në kohën shtesë

Autori: Gazeta inFokus 18:08 | 18 December 2022

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen në mes të Argjentinës dhe Francës.

Pas 45 minutash lojë, rezultati është i barabartë 2-2, shkruan Indeksonline.

Argjentina shënoi dy gola në pjesën e parë me anë të Messit dhe Di Marias.

-Advertisement-

Franca shënoi dy gola të shpejtë me anë të Kylian Mbappe duke e barazuar rezultatin.

Ndeshja do të luhet me dy pjesë nga 15 minuta dhe ndoshta me penallti për ta përcaktuar fituesin.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera