Kupa e Botës 2022

Mbappe golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës 2022 me 8 gola, Messi i 2-ti

Autori: Gazeta inFokus 19:35 | 18 December 2022

Kylian Mbappe është golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës 2022.

Sulmuesi 23-vjeçar francez shënoi 8 gola në turne dhe zuri vendin e parë të qartë në listën e golashënuesve.

Në vendin e dytë është sulmuesi argjentinas Lionel Messi, i cili ka 7 gola, 4 prej tyre nga penalltia.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Stone Castle Vineyards & Winery Fituese e çmimeve të shumta në USA Spirits & Wine Ratings 2023

Të tjera