Rozë

Valentina bukuroshja nga Ferizaji që iku pa lamtumirë

Autori: Gazeta inFokus 21:31 | 19 November 2020

Valentina Ibrahimi është 24-vjeçare nga Ferizaji që para disa ditësh ishte diagnostikuar me leukemi akute.

Ajo nuk mundi t’i përballojë sëmundjes dhe vdiq sot.

Ajo ka vdekur në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke marrë trajtim mjekësor.

Valentina, ishte një vajzë e re shumë ambicioze, e pashme dhe tejet e dashur nga shoqëria dhe rrethi, të cilët shprehin fjalët më të bukura për vajzen që dikur shkëlqente kudo.

Sot, Ferizaji e Koaova priti me dhimbje të thellë lajmin për vajzën me sy si qielli, për të cilen të gjithë u angazhuan të mblidhnin fonde për shërimin e saj.

Ngushëllime familjes!

Të tjera