Sport

Muric fiton besimin e Kompany, sërish titullar te Burnley

Autori: Gazeta inFokus 16:14 | 20 April 2024

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muric si duket e ka fituar besimin e trajnerit të tij te Burnley, Vincent Kompany.

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muric si duket e ka fituar besimin e trajnerit të tij te Burnley, Vincent Kompany.

Ylli i Kosovës është titullar sot për Burnleyn në ndeshjen kundër Sheffield United në Premier Ligë, raporton KosovaPress.

-Advertisement-

Kjo është ndeshja e gjashtë me radhë e Muric si titullar te Burnley, duke u bërë kështu zgjedhja e parë e trajnerit Kompany, para portierit anglez James Trafford.

Formacionet zyrtare të Sheffield United dhe Burnleyt.

Sheffield United (3-5-2): Grbic; Trusty, Ahmedhodzic, Bogle; Osborn, Hamer, Arblaster, Vini Souza, McAtee; McBurnie, Brereton Diaz

Burnley (4-4-2): Muric; Assignon, O’Shea, Esteve, Taylor; Vitinho, Cullen, Berge, Bruun Larsen; Foster, Odobert

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera