Kupa e Botës 2022

Messi: Shansi im i fundit, ndihem shumë mirë dhe jam gati

Autori: Gazeta inFokus 10:06 | 22 November 2022

Argjentina do të luajë ndeshjen e parë në Kupën e Botës, Katar 2022 ndaj Arabisë Saudite.

Përpara kësaj sfide ka folur edhe Lionel Messi, i cili në këtë edicion luan Botërorin e fundit të karrierës dhe do të provojë t’i shkojë deri në fund, pasi prej tij dhe Argjentinës pritet shumë.

“Është padyshim shansi im i fundit për të realizuar ëndrrën që kemi të gjithë. Stërvitja e diferencuar? Ishte një masë paraprake, por jam gati dhe ndihem shumë mirë, emocionalisht dhe fizikisht. Dua të ndihmoj skuadrën dhe të bëj maksimumin, pasi edhe momenti është shumë mirë.” – deklaroi Messi.

Sfida midis Argjentinës dhe Arabisë Saudite do të luhet të martën duke filluar nga ora 11:00.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera