Kupa e Botës 2022

Messi: Jam i zemëruar, por skuadra e rregulloi gabimin tim!

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 01 December 2022

Leo Messi humbi një penallti, në ndeshjen Argjentinë-Poloni e cila përfundoi me rezultatin 0-2, por që deri në ato momente ishte 0-0.

Duke folur për mediet pas kësaj përballje, e cila i siguroi Argjentinës raundin e 1/8-ave, Messi theksoi se ndjehej i zemëruar me veten e tij.

“Jam i zemëruar që kam humbur penalltinë, por skuadra reagoi fuqishëm pas gabimit tim. Ne e dinim që pas golit të parë loja do të ndryshe. Tani fillon një Botëror tjetër dhe shpresojmë të vazhdojmë të fitojmë si sonte. Ndeshja kundër Australisë do të jetë shumë e vështirë. Kushdo mund këdo, gjithçka është shumë e ekuilibruar. Duhet të përgatitemi për ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme, siç bëjmë gjithmonë”,- përfundoi Messi.



Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Comodita po dominon në panairin IMM Cologne në Gjermani me numrin e vizitave biznesore

Të tjera