Lajme

Ky është numri i të vaksinuarve për 24 orë

Autori: Gazeta inFokus 13:21 | 22 May 2022

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit, ku ka njoftuar se për një ditë në Kosovë janë dhënë 40 doza të vaksinës kundër COVID-19, shkruan Gazeta Infokus.

Nga kjo ministri kanë bërë të ditur se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.469 doza të vaksinës.

“Deri më sot 822.842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.561 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19”, thuhet në njoftimin e MSH-së./Gazeta Infokus/

Të tjera