Rozë

Johnny Depp feston ditëlindjen, sa vjeç mbush aktori më i përfolur i momentit

Autori: Gazeta inFokus 13:52 | 09 June 2022

Ylli hollivudian, Johnny Depp feston sot ditëlindjen. Aktori më i përfolur i momentit mbush 59 vjeç. Pak ditë më parë, aktori fitoi gjyqin për shpifje kundër ish gruas së tij, Amber Heard. Gjyqi disa javor për dhunën në familje, solli në plan të parë jetën personale të aktorit.

Juria prej 7 anëtareshë në gjykatë i dha të drejtë Johnny-t pasi dëgjuan për disa javë dëshmitë e palëve përkatëse. Aktori shprehu lumturinë duke thënë se më në fund juria i kishte rikthyer jetën pas betejës së gjatë me Amber mbi akuzat e ndërsjella për abuzim në familje.

Ai është konsideruar gjithmonë si një ndër aktorët më të mirë hollivudianë por vëmendja ndaj tij mori përmasa gjigante për shkak të gjyqit që u ndoq live. Kjo u reflektua së fundmi dhe me numrin e madh të ndjekësve që mori në TikTok, menjëherë sapo hapi llogarinë e tij.

Të tjera