Lajme

Hoxhaj në BBC: Faleminderit Francë

Autori: Gazeta inFokus 14:58 | 27 April 2017

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj  është cituar në një artikull të gjatë të BBC për lirimin e Haradinajt duke shpreh falënderimin e tij dhe të Kosovës për shtetin e Francës.

Po ashtu, sipas BBC që citon Hoxhajn është “kritikuar Serbia për qëllimet e këqija si dhe përpjekjen për keqpërdorimin e institucioneve ndërkombëtare, transmeton Indeksonline.

Më tej, artikulli citon vendimin e gjykatës së Colmarit për të refuzuar ekstradimin e ish Kryeministrit Haradinajt për në Serbi, vendim ky që ka nxitur reagime të ashpra në Serbi.

-Advertisement-

Pas një mbledhje të qeverisë së Serbisë, Presidenti i sapo zgjedhur, Vuçiq ka paralajmëruar masa ndaj raporteve me Francën pas këtij vendimi./Indeksonline/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera